#25526  by Crafter_MF
 21 Dec 2015 18:55
1. Nick:MauPas
2. Nick-ul celui reclamat:Emil
3. Motiv:Constructii/Iteme playeri TheShadowBoy19
4. Dovezi (poze sau video): http://imgur.com/a/sHWlo http://imgur.com/Gyu0b7k
5. Alte precizari?: Se vede in chat ca ii chestu lui Emil, TheShadowBoy19 nu vrea sa recunoasca ca de la emil are itm si iese de pe server si el spune ca le are de la event
 #25532  by Zibz
 21 Dec 2015 19:20
:pro:

I-am dat tempban pentru hack, ghici ce, i l-a scos emil.
 #25533  by OmE
 21 Dec 2015 19:22
Vedem cum explica toate aceste evenimente.
 #25561  by Yolo123
 22 Dec 2015 15:07
MauPas, si tu injurai playeri pe Chat! Eu iti dau un Contra...
Tu cand i-ai dat Itm lu Aliz? Sau cand mi-ai zis de Hack? Pe alea nu le stii ah? Macar spune tot.

:contra:
 #25562  by Yolo123
 22 Dec 2015 15:08
Sa nu mai spun si de Troll La playeri! La MauPas ma refer.
 #25563  by Crafter_MF
 22 Dec 2015 15:10
Yolo123 off topic+Nu ai ce cauta aici ca nu esti martor,Unde-i dovada boss? =)) cu itm si cu hack?? ha?
 #25564  by EmiL Shi Atat
 22 Dec 2015 15:12
*I-am dat unban ca a intrat pe alt cont si a zis ca i-ati dat ban si jail ca te-a omorat in void [Zibii]... OmE se poate uita in loguri la ce a zis...
"Eu ma jucam skypvp si l-am omorat pe Zibii de 2 ori si MauPas mi-a dat jail 3 zile si zibii ban 2 zile pentru ca nu este voie sa omori staff" - Asa a zis el... Te rog ome sa verifici!

Si are casa ca s-a milogit de mine si am zis sa imi dea bani ca sa fie cost cat itemele si i-am dat copy... Deci mi-a dat bani ca sa acopere itemele.... Ca si cum mi-ar fi dat iteme si eu i-as face cu gm 0... Ca atata timp cat nu am itemele din gm 0 am voie sa fac la playeri ceva... Ca nu am voie cu iteme din gamemode 1 [Creative]...

Si in orice caz eu cred ca am voie sa le fac o casa ceva daca imi dau itemele pentru ea sau bani care sa acopere itemele alea...
Si uitati limbajul lui maupas "Administratorul de pe Server"
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
 #25565  by Crafter_MF
 22 Dec 2015 15:17
In acea poza nu injuram pe nimeni deci degeaba poza si nu eram adminmage deci e veche poza :)
 #25566  by EmiL Shi Atat
 22 Dec 2015 15:29
1. Nu dati tpa+kill.
2. Aveti un limbaj cat de cat decent.
3. Nu cereti grad!
4. Nu amenintati! Este posibil sa primiti VOI ceea ce ati amenintat.
5. Faceti event DOAR la spawn!
6. Nu folositi HACK-URI!
7. Daca descoperiti un bug, nu il folositi in avantajul vostru! RAPORTATI-L CAT DE REPEDE POSIBIL!
8. Nu faceti spam pe chat, /msg sau /helpop!
9. Fara reclame la alte comunitati sau servere!

SANCTIUNI
Hack - Jail sau tempban 1 zi
Insulte sau limbaj -Mute 10m - 2h Depinde de gravitatea acestora
tpa+kill - Jail sau tempban 5 ore
Reclame - Ban permanent (daca a zis intreg dns-ul/ip)
Spam sau Caps - Mute 5m - 10m (depinde de gravitatea acestora)


Deci astea sunt regulile... Domnule MauPas unde scrie ca daca Playerii imi dau bani cat sa faca cat itemele nu am voie sa le fac casa.... Sau daca imi dau itemele sa ma dau pe gm 0 si sa ii ajut in constructii? Spune tu :))
 #25567  by Crafter_MF
 22 Dec 2015 15:31
1. Este INTERZIS sa dati tpa+kill, tp+kill.
2. Aveti un limbaj cat de cat decent, avand in vedere ca faceti parte din STAFF.
3. Nu va enervati pe un player daca nu intelege ce aveti de zis.
4. Daca aveti gm 1 NU DATI PLAYERILOR ITEME! (Exceptie: VIP)
5. Certurile se fac doar pe /helpop.
6. Cei cu OP nu dau grade la nimeni!
7. Daca aveti gm 1 nu ajutati playerii la constructii!
8. Nu va puneti nick care nu are nicio legatura cu numele vostru.
9. Cei cu grad mic nu au voie sa isi dea tp la cei cu grad mare! (exceptie: tpa daca iti da gradul mai mare tpaccept)
10. Daca va certati intre voi / nu aveti o relatie buna cu alta persoana din staff, WARN/DOWN in functie de situatie!
11. Respectati-va intre voi!
Mai chiorule esti player sau staff?
 #25569  by EmiL Shi Atat
 22 Dec 2015 15:41
1. Este INTERZIS sa dati tpa+kill, tp+kill.
2. Aveti un limbaj cat de cat decent, avand in vedere ca faceti parte din STAFF.
3. Nu va enervati pe un player daca nu intelege ce aveti de zis.
4. Daca aveti gm 1 NU DATI PLAYERILOR ITEME! (Exceptie: VIP)
5. Certurile se fac doar pe /helpop.
6. Cei cu OP nu dau grade la nimeni!
7. Daca aveti gm 1 nu ajutati playerii la constructii!
8. Nu va puneti nick care nu are nicio legatura cu numele vostru.
9. Cei cu grad mic nu au voie sa isi dea tp la cei cu grad mare! (exceptie: tpa daca iti da gradul mai mare tpaccept)
10. Daca va certati intre voi / nu aveti o relatie buna cu alta persoana din staff, WARN/DOWN in functie de situatie!
11. Respectati-va intre voi!

RESPECTATI SI REGULILE DE LA REGULAMENT PLAYERI!!!


Daca avem gm 1... Dar eu m-am dat pe gm 0 si l-am ajutat sa o faca din itemele lui.. Fac pariu ca cactus s-a referit sa nu facem casa din gm 1...
 #25571  by Crafter_MF
 22 Dec 2015 16:32
Faza cu eu m-am pus pe gm 0 e penibila si nimeni nu te crede in + Aici e reclamatia mea nu faceti alte reclamatii de exemplu yolo cu itm si emil cu nush ce deci faceti off-topic si riscati ban,daca va intereseaza sa imi faceti o reclamatie faceti un topic nou nu spamati aici ex:yolo,emil
 #25591  by EmiL Shi Atat
 22 Dec 2015 18:16
Crafter_MF wrote:Faza cu eu m-am pus pe gm 0 e penibila si nimeni nu te crede in + Aici e reclamatia mea nu faceti alte reclamatii de exemplu yolo cu itm si emil cu nush ce deci faceti off-topic si riscati ban,daca va intereseaza sa imi faceti o reclamatie faceti un topic nou nu spamati aici ex:yolo,emil


Eu nu fac spam... Tu ziceai ca am dat iteme dar a fost event...
Apoi zici ca am facut casa din gm 1... Dar mi-a dat bani si iteme si am facut din gm 0...
Apoi zici ca fac spam.... Cand stii ca si tu esti vinovat ca dai iteme si ca faci troll la playeri.. Daca intrebi pe cineva de MauPas zice ca i-ai facut troll si astea... In comparatie de mine care salut si ajut cu tot... Tu faci troll... Intai documenteaza-te inainte sa faci un topic aiurea...
Puteai sa ma intrebi.. De ce are casa ca a ta? De unde are atatea iteme in chestul tau [A fost event la 10 playeri am facut eu cu cactus.. El e martor]... Nu trebuie sa acuzi aiurea.. Chiar tu ai spus-o....
Sper ca ai inteles ceva din reclamatia asta! Nu este bine sa acuzi inainte sa te documentezi!!!

#ADD: El a avut acces la chestul meu deoarece i-am dat allow ca nu a avut casa si mi-a fost mila de el...
 #25801  by Iulian
 26 Dec 2015 17:46
O cearta fara rost , din punct de vedere voi aveti uni pica pe ceilalti :)). Emil are dreptate in legatura cu tot.
MauPas invata sa scrii corect , se scrie baga-mi-as.
 #26496  by OmE
 11 Jan 2016 20:09
Am sa dau tc pentru ca se face deja chat pe-aici. Emil nu va fi sanctionat. T/C.