#136  by Silvius210
 18 Apr 2014 21:21
99% din jucatori nu are cont vip dc nu dai voie sa intre jucatorii normali pe servaru asta?
 #138  by animalux
 18 Apr 2014 22:16
Nu e vorba de VIP. Trebuie sa ai contul cumparat. Asa este serverul facut de cei de la mojang. Nu prea stiu ce sa fac. O sa incerc sal fac sa puteti intra si ceilalti.
 #161  by ChrystianSandu
 19 Apr 2014 18:50
Vanilla e de la Mojang?

Trimis de pe al meu HTC Desire 500 folosind Tapatalk
 #179  by animalux
 20 Apr 2014 18:03
ChrystianSandu wrote:Vanilla e de la Mojang?

Trimis de pe al meu HTC Desire 500 folosind Tapatalk


Dap. Este de la Mojang
 #306  by Silvius210
 23 Apr 2014 00:06
pai nu vad care ar fi problema serverul este acelas dar nu pui pluginurile gameplay-ul sa fie asa cum e in dingleplayer.
Si in loc de vip sa pui sa poata intra doar anumite persoane care sa nu grifeze si sa strice pe acolo, sa faca cerere pe forum ca sa intre pe el.
\Cred ca daca va fi mai exclusivit nitel ar fi mai interesant.
doar cateva idei nu ma pricep prea bine la facut servere nici nu stiu daca e posibil :))
 #307  by ChrystianSandu
 23 Apr 2014 00:16
Silvius210 wrote:pai nu vad care ar fi problema serverul este acelas dar nu pui pluginurile gameplay-ul sa fie asa cum e in dingleplayer.
Si in loc de vip sa pui sa poata intra doar anumite persoane care sa nu grifeze si sa strice pe acolo, sa faca cerere pe forum ca sa intre pe el.
\Cred ca daca va fi mai exclusivit nitel ar fi mai interesant.
doar cateva idei nu ma pricep prea bine la facut servere nici nu stiu daca e posibil :))


Mometan din cate vad, Animalux nici nu a reusit sa il faca pentru toata lumea. Si mi-ai dat o idee cu VIP-ul. Stiu ce voi face cu cele 15 slot ale mele.

Trimis de pe al meu HTC Desire 500 folosind Tapatalk
 #339  by animalux
 23 Apr 2014 23:03
Silvius210 wrote:pai nu vad care ar fi problema serverul este acelas dar nu pui pluginurile gameplay-ul sa fie asa cum e in dingleplayer.
Si in loc de vip sa pui sa poata intra doar anumite persoane care sa nu grifeze si sa strice pe acolo, sa faca cerere pe forum ca sa intre pe el.
\Cred ca daca va fi mai exclusivit nitel ar fi mai interesant.
doar cateva idei nu ma pricep prea bine la facut servere nici nu stiu daca e posibil :))


Nu inteleg ce tot zici de VIP ? ..wtf... Omule, idea e ca ori cine poate intra cu ori ce nume daca nu e facut doar pentru conturi premimum. De asta e facut asa. Ori cum, am sa incerc sa vad cum sal fac.
 #342  by Vyom
 23 Apr 2014 23:49
Cred ca VIP= premium... Uite o idee... Cumpara contul de minecraft... Oricum numai odata Il cumperi.
 #343  by animalux
 24 Apr 2014 00:25
Gata, acum poate intra ori cine.