#5107  by Boy
 13 Aug 2014 16:50
Deci stateam pe server si ma plictiseam cum fac eu de obicei si vroiam sa ies si ca sa imi fac o iesire dinaia speiala am vrut sa ma folosesc de Kick-ul de la reclama si culmea am scris forget, chat-ul sa resetat dar nici un kick.

http://imgur.com/JlTTFij
http://imgur.com/u3y8EEW
http://imgur.com/2Xws8P6


---- aici se vede ce scriu----
http://imgur.com/JFT4LRc

EDIT: Oameni buni am scris chestia aia de vreo 6 ori si nu mi-o dat kick da chat-ul s-o resetat
EDIT #2: Mda... Am nevoie de ajutorul vostru ca sa explorez acest bug. Recent am observat ca chestia asta merge doar cu cuvantul forge, am incercat si cu cuvantul xtreme si nu merge deci vreau sa imi spuneti mai multe reclame ca sa vad cu care functioneaza bug-ul si cu care nu. (xtreme am incercat deja)

Animale vreau recompensa (ca deja am gasit vreo 2-3 bug-uri si nu mi-ai dat nimic)
Last edited by Boy on 13 Aug 2014 17:30, edited 3 times in total.
 #5108  by mysteryd
 13 Aug 2014 16:52
nu prea il vad cine stie ce bug .. dar sa vedem ce zice si animalux
 #5109  by Boy
 13 Aug 2014 16:54
mysteryd wrote:nu prea il vad cine stie ce bug .. dar sa vedem ce zice si animalux

nu stiu cum sa-ti zic mystery dar daca cineva il foloseste intr-una ca sa reseteze chatul cum ti se pare?
 #5113  by mihu99
 13 Aug 2014 17:00
boy dar ii da kick da ? intra iar si iar ii da - deci sa vrea tot o face doar ca mai greu ) tre sa tot stai sa intri pe sv
 #5115  by Boy
 13 Aug 2014 17:04
mihu99 wrote:boy dar ii da kick da ? intra iar si iar ii da - deci sa vrea tot o face doar ca mai greu ) tre sa tot stai sa intri pe sv

Deci nu da kick deloc... nu stiu cum sa-ti zic dar nu da kick.. prima data am crezut ca-i lag pana o inceput unu sa vorbeasca in chat si numa vad ca eu nu is iesit de pe server
 #5116  by Minsha
 13 Aug 2014 17:34
Din ce mia aratat boy arata ca oricine are acces la stergerea chtului... propun sa fie accesibila doar la staff
 #5119  by Shadow
 13 Aug 2014 17:45
Da, asa mi se pare si mie :) e enervant cand vb cu cineva sa il tot intrebi ce a zis :D
 #5130  by Tinkoo
 13 Aug 2014 20:11
Am observat si eu cu forge si xtreme, cand eram Membru imi dadea kick...
Offtopic: Mda, as zice ca Boy sa fie recompensat cumva :D ,a gasit multe bug-uri, + ca el nici nu are grad: e doar un simplu jucator.

Buna treaba prietene! ;)

Edit #1: De acord cu Boy, mai bine doar la staff sa fie o comanda care face clearchat , lumea se cearta mai mereu, decat sa le dai Mute , deja dai mai bine clearchat si au uitat tot :)
 #5137  by THover
 13 Aug 2014 20:21
ElegantPanda wrote:Am observat si eu cu forge si xtreme, cand eram Membru imi dadea kick...
Offtopic: Mda, as zice ca Boy sa fie recompensat cumva :D ,a gasit multe bug-uri, + ca el nici nu are grad: e doar un simplu jucator.

Buna treaba prietene! ;)

Edit #1: De acord cu Boy, mai bine doar la staff sa fie o comanda care face clearchat , lumea se cearta mai mereu, decat sa le dai Mute , deja dai mai bine clearchat si au uitat tot :)


Exista o astfel de comanda doar ca au acces doar gradele mai mari tocmai pentru a nu se face abuz.
 #5139  by mysteryd
 13 Aug 2014 20:32
Este de la pwn filtrer daca sar scoate sa se nu mai stearga chatul sar face reclama mai usor
 #5179  by Hunter75
 14 Aug 2014 19:59
Cuvantul e pus in pluginul pentru restrictii la limbaj, nu e bug si nici altceva. Daca se poate scoate din plugin nu va mai exista clearchat dupa asta. Sau se poate adauga la cuvinte pentru kick in pluginul care se ocupa de asta....
 #5181  by Boy
 14 Aug 2014 20:06
Hunter75 wrote:Cuvantul e pus in pluginul pentru restrictii la limbaj, nu e bug si nici altceva. Daca se poate scoate din plugin nu va mai exista clearchat dupa asta. Sau se poate adauga la cuvinte pentru kick in pluginul care se ocupa de asta....

Forge era adaugat la cuvinte pentru kick.. am folosit-o odata si mi-o dat kick automat

Sa vedem ce zice animalu el stie mai bine decat noi toti
 #5185  by mysteryd
 14 Aug 2014 23:03
animalux said : Nu este bug, am uitat eu sa sterg sa stearga chatul, pentur ca cuvantul forge nu mise pare un cuvant de reclama si de acea am scos sa dea kick
 #5188  by Hunter75
 14 Aug 2014 23:42
mysteryd wrote:animalux said : Nu este bug, am uitat eu sa sterg sa stearga chatul, pentur ca cuvantul forge nu mise pare un cuvant de reclama si de acea am scos sa dea kick

Deci nu am gresit eu.....