#4247  by Hunter75
 27 Jul 2014 16:16
Dupa cum spune si subiectul topicului sper ca se intelege oarecum la ce ma refer. Daca tot sunt multi pe server care se tot vaita: ba ca la shop nu e asa, ba ca la shop nu e pe dincolo, ba ca sunt scumpe, ba cum sa fac bani...., uite ca eu le arat acum ca SE POATE! Daca muncesti, perseverezi si nu stai gura casca pe server " SE POATE"!

Image

Image

Image

Image

As vrea sa mai vad vreun post cum ca nu se pot face bani pe server....
 #4261  by Shadow
 27 Jul 2014 18:22
ehe Hunter mai bine taceai :))
On-topic: bv ;)

Btw: Vezi ca redstoneul de la primul rand e cam glitchy. Adica vezi ca un separator slab are semnal mixt si asta face pistoanele sa aiba declansare la 1 tick :P Vezi ce ii faci sa mearga ;)
 #4262  by Hunter75
 27 Jul 2014 18:36
Shadow wrote:ehe Hunter mai bine taceai :))
On-topic: bv ;)

Btw: Vezi ca redstoneul de la primul rand e cam glitchy. Adica vezi ca un separator slab are semnal mixt si asta face pistoanele sa aiba declansare la 1 tick :P Vezi ce ii faci sa mearga ;)

Se declanseaza dublu la lag, il citeste de 2 ori serverul. De aceea se blocheaza de multe ori :-* ;)
De multe ori gasesc bug la pistoane din cauza lagului: piston iesind din piston(ceea ce e imposibil), dar lagul il face in asa fel incat serverul il citeste si inchis si deschis. Deci e buba mare de la lag...., in cazul de fata serverul a citit blocul de redstone retras, de aia l-a blocat acolo.

Si despre topic: am vrut sa arat ca se poate, nu sa micsorez pretul. Am vrut sa fac in asa fel incat playerii sa nu mai spuna ca nu se pot face bani, aici se vede ca se poate, ADEVARAT!
 #4291  by AndreiG
 28 Jul 2014 01:34
Felicitari Hunter , la momentul actual cred ca esti cel mai bogat player de pe server * si din randul adminilor* .
Eu am avut cel mai mult 12k bani , poate o sa imi intrec recordul . ;;)