#6831  by Minsha
 14 Sep 2014 14:46
Propun ca animalux sa schimbe hostul....Dc ? Mult Lag... plus ca sunt mai putini mobi... trec prin cuburi pana si bedrock.. ajung sa vad exact can in endworld il vad pe koke cum cade din cer ca o piatra si cade hostul

Scopul unui host cand il schimbi e sa il schimbi cu unul mai bun Nu cu unu mai invechit ( de cartofi ) !.
 #6832  by Shadow
 14 Sep 2014 15:10
Se intampla asta si dupa wipe? Schimbati dedicatul ca si asta s-a bulit.
 #6835  by animalux
 14 Sep 2014 17:47
Fratilor, voi mati batut la cap sa luam host bun, voti ati spus ca gazduirejocuri e cel mai bun, eh. Uite. aici suntem..Tot voi dati din gura. Eu ce sa mai fac? Le-am incercat pe celel mai bine, am ajuns si pe xtremehost unde mi-au inchis si contu, numai ei stiu de ce :-j.. se observa profesionalismu de la ei :)) Anyway.. Nu stiu ce sa va mai fac.. De unde bani fratilor? mai am cativa bani din niste donati pe contu de la gazduire, in rest.. Ciuciu, nu mai scot bani ca nam nici eu de unde, mi-am taiat din mancare ca sa va platesc voua hosturile, m-am saturat sa mor de foame.. Acum, ramane de vazut care este finalul serverului si cand v-a veni. Pana atunci..Gazduirea ramane aici facuta ca nu mai am unde sa o mut din cauza financiara specificata mai sus.
 #6956  by asso
 16 Sep 2014 21:00
Vreti sa schimbam hostu?:) Donati atunci,animalu nu are de unde tot sa bage in server,donati si ajutati serverul
 #6970  by mysteryd
 17 Sep 2014 08:57
Gazduirejocuri nu este un hosting prost , este unul bun , atunci cand i-am recomandat lui animalux gazduirejocuri , aveam 1 an si 2 luni de cand eram client la ei , fara nicio problema , in urma acestui interval mare de timp cat am stat la ei , am fost recompensat si am facut rost de 30% reducere la orice server ( la 40 slots dadeai 19 euro - adica atat ca da animalux acum la 30 slots / 60 slots 33 euro 5,5gb ram ) si primisem de la ei un vds , nu vps pe ce umbla acum serverele de vreo 5 gb , si i-am zis clar si raspicat , Animale ia contul meu de gazduire nu fi **** ai toate bonusurile , dar pentru ca este foarte incapatanat in foarte multe priviinte si nu vrea niciodata sa ma asculte ca deh "eu nam experienta deloc in servere de minecraft" si-a facut el frumos cont si a luat-o de la 0 ( Absolut aiurea ) , acum stati si chinuiti-va pe un vps , ca doar neah voi nu luati pomana :)
 #6988  by animalux
 17 Sep 2014 17:26
Ma iei tu cu experienta, :-j Coae. Support tehnic "24/7" my ass. Il suni, ala iti inchide, apoi il tot stresezi, iti raspunde si sta cu copilu acasa. I-am spus problema, nu am specificat server, comunitate sau ori ce altceva, el anunta "ADMINUL" ca el nustiu ce e, si or sa verifice. Dar nu are nici o informatie despre ce server e vorba. :-j

Le zic ca nu merge bine serverul, da..pluginurile sunt devina sau chunk-urile. Le-am spus ca am dat wipe acum 2 zile si nare cum sa fie chunkurile, vai..sunt prea multe pluginuri..sunt 35 de pluginuri le-am spus.."Nu sunt toate pluginurile compatibile cu serverul". Da, sigur..

Frate, e o batjocora, la ce preturi au, dai 20 de euro pt 1-2gb ram...La alti dadeai 10 euro si luai 3-4 gb ram in pana mea. Voi si prostia voastra de gazduire.. Mai bine ramaneam in pana mea la dreamserver unde avea 5gb ram si plateam 100 ron indiferent de ce sloturi si ce modificari aveam :-w