#4658  by Withe
 03 Aug 2014 03:05
Pentru a scapa de lag sa scoatem lumea pvp sau skyblock-ul.In timpul zilei este destul de mult lag iar asta cred ca ar mai diminua putin,Astept pareri pro/contra
 #4661  by animalux
 03 Aug 2014 05:58
Lumea a cerut lumea pvp :)) nici nu stiu daca e folosita macar :-j

PS: Bine ca mi-ai amintit! Am sa dezactivez lumea hg daca tot nu mai avem plugin bun pentru hungergames.
 #4662  by THover
 03 Aug 2014 10:58
Pe pvpworld nu se joaca nimeni , este in + de foarte mult timp , insa la skyblock am vazut ceva playeri 10-12
 #4663  by Hunter75
 03 Aug 2014 12:34
animalux wrote:Lumea a cerut lumea pvp :)) nici nu stiu daca e folosita macar :-j

PS: Bine ca mi-ai amintit! Am sa dezactivez lumea hg daca tot nu mai avem plugin bun pentru hungergames.


Pvpworld a fost propusa de un player si inca 2-3 prieteni ai lui. Acum nici macar nu mai sunt vazuti pe server, de asta zic sa nu se mai aprobe cererea a 2-3 playeri, nu e suficient.

Eu unul sunt PRO pentru a le scoate pe amandoua, mie nu imi trebuiesc.
 #4666  by mihu99
 03 Aug 2014 14:25
pro pentru pvp world , dar skyblockul ar fi culmea sal scoateti,sint minimum 10 playeri care joaca pe el
 #4679  by animalux
 03 Aug 2014 16:23
idea e ca am vazut cativa jucatori pe pvpworld si se joaca cativa pe acolo, de asta nu stiu ce sa fac :-?
 #4681  by Shadow
 03 Aug 2014 17:07
E mai greu sa scoti o lume intreaga ca poate cinestie sunt vreo 2-3 care au bagat mult timp in constructii sau case din ea. Eu zic ca sa se puna un anunt la spawn si in scheduledannouncer care sa anunte ca lumea pvp va fii scoasa si sa anunte un OP ca sa ii mute casa (asta daca clipboardul este acelasi si in pvp-world si in overworld) pe overworld. Cum nu sunt multi nu ar trebui sa fie chiar asa mare deranjul. Eu personal am vazut niste playeri pe pvpworld deci sunt cativa dar nu prea multi (pana in 8 banuiesc) deci ar fii pacat sa ii pierdem. Si peste o saptamana sa se stearga lumea PVP-word. Cat despre skyblock nu umblati la el pentru ca este populat :)
 #4715  by Minsha
 04 Aug 2014 20:02
Pro sunt de acord cu scoaterea lumi pvp
Din cate am observat pvpworld este aproape nepopulat pe Pvpworld
Cat despe Skyblock cativa playeri chiar le place sa joace pe insule....
 #6531  by Shadow
 07 Sep 2014 17:17
Bun, ar ramane Scoaterea pvp-world-ului dar asta se va face dupa wipe ca sa nu ne mai stresam de mutarea constructiilor etc.
T/C