#6859  by PeinLP
 15 Sep 2014 12:19
Numele din joc:PeinLP
Prenumele real:Ionel
Primele 7 cifre din CNP:1990913
Varsta pe care o ai:15
De ce ai dori sa devi helper (Minim 30 de cuvinte): Pentru ai ajuta pe alti playeri in constructii ,cu sfaturi,cu raspunsuri la intrebari,cu schimburi (iteme contra iteme/bani) sunt online pe server zilnic minimum 4 ore pe zii
Ai cont premium?:Nu
Ce regula iti place cel mai mult din regulament?:Stafful nu ofera Item'e jucatorilor.
Vei avea posibilitatea sa donezi?(DA/NU):Da
Ai mai fost helper sau alt grad mai mare pe serverul play sau pe alt server de minecraft?:Da am anut operator :x
 #6863  by THover
 15 Sep 2014 14:03
Contra , nu ai citit regulamentul . Ne puneai pe server sa ne uitam la cererea ta.
 #6905  by Shadow
 15 Sep 2014 23:38
ladies ladies chill out! Ia uitativa la regula:
Regula wrote:9. Nu cereti altor persoane din staff sa va voteze
.
Omu cerea lumii sa se uite la cererea lui si sa isi dea cu parerea nu cerea PRO-uri. Cererea de PRO-uri este interzisa nu amintirea la lume ca a facut si el cerere :) Eu zic un PRO! Pare sa fie ok din mai multe puncte de vedere. Ar merge si lume noua printre helperi ca multi au cazut de dupa amiaza cu scoala si activitatea din partea lor o sa fie minima :)
 #6908  by THover
 15 Sep 2014 23:41
Shadow wrote:ladies ladies chill out! Ia uitativa la regula:
Regula wrote:9. Nu cereti altor persoane din staff sa va voteze
.
Omu cerea lumii sa se uite la cererea lui si sa isi dea cu parerea nu cerea PRO-uri. Cererea de PRO-uri este interzisa nu amintirea la lume ca a facut si el cerere :) Eu zic un PRO! Pare sa fie ok din mai multe puncte de vedere. Ar merge si lume noua printre helperi ca multi au cazut de dupa amiaza cu scoala si activitatea din partea lor o sa fie minima :)


Eu consider ca un membru al staff-ului trebuie sa intre cel putin 30 de minute/zi pe forum. In alea 30 de minute (proabil seara , probabil dimineata) presupun ca vedea oricum cererea lui si fara sa ii faca capul patrat pe server. Mie unul nu mi se pare normal ...Este logic ca daca esti in staff te uiti pe forum , si pana la urma iti dai si o parere la cereri (poate mai astepti sa vezi cum se comporta , poate nu esti pe deplin convins , asta nu inseamna ca nu ai vazut cererea). Pentru mine "A cere o parere" si "A cere PRO" e cam tot pe acolo . Daca gresesc iertati-ma pe mine
 #6914  by Shadow
 15 Sep 2014 23:59
Over, nu am observat goana lui dupa atentie asupra cererii de grad deci nu pot sa imi dau seama daca a fost abuziva sau nu. Ai dreptate, asa s-ar parea la prima vedere si trebuia atentionat. O sa adaug o regula in privinta aceasta dar pana atunci putem sa ii atribuim prezumtia de nestiinta.