#10848  by FantomFX
 29 Dec 2014 20:11
Nick-ul tau: aneroncz
Nick-ul Adminului/Jucatorului reclamat: Hunter75
Data intamplarii: azi
Motivul: Griff , nerespectare regulament "Daca gasesti o casa fara protectie nu ai voie sa o grifezi"
Dovada,screenshot/demo: Image
 #10865  by Hunter75
 29 Dec 2014 22:26
Inca o dovada de "copilarie", de ce spun asta?
El era helper plus, fratemiu ii zice ca prietenul lui( al lui aneroncz) intra in casa noastra fara voie. El zice: nu am ce sa va fac, nu aveti toata casa acoperita. Dar cum intrase playerul? Tpa la aneroncz, prieteni fiind il aduce in casa(abuz de acces). PLayerul respectiv e DeanMC, ca sa se stie. Dupa ce imi griefeaza ei ferma de pepeni, cartofi si morcovi(aneroncz mancand NUMAi morcovi), si o griefeaza de 3 ori la rand, nu e de gluma. Ce fac ei? Se apuca sa ma acuze ca EU, le-am griefat lor nu stiu ce ferma? De unde? Ca m-a vazut aneroncz("""prieten""" vechi cu mine), deci el m-a vazut cand griefam. OK, ca un player destept ce se da, cat timp ii lua sa faca un ss? 2 secunde? Si avea dovada ca EU i-am griefat casa, ferma....ce o fi. Dar nu aduce nici o dovada, si face reclamatie. Eu in schimb l-am reclamat la overlight ca vine in casa mea fara accept, deci am dovezi. Si multe alte reclamatii la adresa lui, player adevarat, ce sa mai.
Pai ce dovada ai tu playere ca Eu ti-am griefat casa? Tu, marele player care spui, citez: nu aveam protectie. Pai de ce nu aveai protectie? Cum poti sa dai vina pe mine asa aiurea fara nici o dovada? Doar ceea ce ma acuzai pe chat? Asta e dovada? Vai de capul tau....
 #10869  by BeanMC
 29 Dec 2014 23:20
Sa-mi [moderat] ca te-am vazut cand m-am dus sa culeg pepenii si cand m-ai vazut ai fugit (zburat) repede afara....ce print sa fac la viteza aia. Va mai mirati de ce va merge pros.t cu serverul....dati grade pe prietenii, eu oricum m-am lasat de server si o sa ii fac anti-reclama pe oriunde o sa am ocazia :) Bye Bye
 #10870  by Boy
 29 Dec 2014 23:26
Daca atata te duce mintea bean... oricum sa nu vi la noi plangand, in cele ce urmeaza posibil sa iei ban si pe forum...
 #10883  by animalux
 30 Dec 2014 09:19
In primul rand, bine ai revenit hunter.

In al doilea rand, bean, stai linistit ca nu esti miezul pamantului. Toti care au primit grad au primit pe drept. Aici nu merge treaba cu pile sau alte porcari de acest gen.

In legatura cu reclamatia... Nu este absolut nici o dovada de griefing, protecti aveti, de ce nu le folositi?

Iar ce spui tu aneron, "regula" aia, nu exista. Regula este o regula informativa, nu putem pedebsi pe cineva care a grifat ceva ce voi nu ati protejat.. Eu vad aceasta reclamatie mai mult o chestiune de nervi decat o reclamatie cu adevarat..

Va certati doar si nu aduceti dovezi concrete.


:locked:
:respins: