#12961  by Boy
 06 Feb 2015 11:58
M-am gandit ca trebuie sa schimbam cate ceva... ACUM.
De ce?
. E foarte rau ca avem acel bug cu tempban pentru ca ne-ar fi de folos acum. Problema e ca playerii risca sa foloseasca hackuri din cauza celor full dmd, sau ca sa faca killuri, pretul lor e doar jail... 1 zi, si dupa folosesc in continuare hack. Pur si simplu m-am saturat sa vad playerii ca striga in helpop ca disperatii ca nu stiu care e hacker si probabil nici macar nu avea hack playerul respectiv.
Majoritatea staffului joaca pvp in loc sa isi faca treaba, ce ma enerveaza e ca unii mai cer si up, si nu au facut nimic.
Sunt playeri care injura stafful in timpul zilei ca nu isi fac treaba, si eu unul nici nu le-as da mute pentru ca au MARE dreptate.
E HAOS total. Trebuie sa devenim mai exigenti ca sa perseveram.
Ce propun?
In primul rand, ca sa bagam spaima in hackeri, sa nu mai foloseasca, jail si mute minim 4 zile. A doua abatere ban + banip. (daca tin la server n-au decat sa foloseseasca sectiunea de cerere unban)
Playerii, sa foloseasca forumul pentru a raporta hackeri, ma gandesc ca deaia` e facuta sectiunea reclamatii, noi ca admini ne e cam greu sa ne ghidam dupa vorbe goale, si e posibil ca multi sa primeasca jail fara a gresi cu ceva.
Stafful, ma refer la supraveghetori mai mult, sa isi faca treaba, majoritatea supraveghetorilor joaca pvp ca sa faca killuri, ieri spuse un player daca imi aduc bine aminte, tot staffu` e in top. Propun ca stafful care nu isi face treaba si joaca pvp sa fie sanctionati cu warn, sau jail (creat special pentru staff) ca sa se invete minte.
Gradele mai mici sa nu isi dea tp la gradele mai mari ca si la survival.

Cam atat, eu personal vorbesc foarte serios, pentru ca a luat totul razna, nu mai stiu ce sa fac in privinta hackerilor, staffului incompetent si a playerilor scapati de sub control.
 #12962  by QSpiraXQ
 06 Feb 2015 12:03
Eu sunt de acord deoarece m-am saturat sa tot dau jail de vreo 10ori la accelasi player.
 #12964  by AName
 06 Feb 2015 12:08
si eu... + mie mi se pare anormal sa faci pvp pana in ranku 1 fara sa iti pese ceva.. eu fac pvp 10-15 min pana la 25min si dupa done =))..
mai ales ca hackerii iau jail si isi fac alt cont.. eu as propune sa fie limita maxima doar de 1 cont la authme...


P.S. voi ce castigati daca sunteti in top 1>?
 #12967  by RaPeR#WTF
 06 Feb 2015 13:39
si eu, aname daca limita e de 1 cont ei dau restart la router/modem si au 10-20 cont-uri.
 #13004  by SoupiestShark
 06 Feb 2015 22:07
Faza cu TempBan-ul nu se poate rezolva.

De acum cine folosește hack primește jail 5 zile. Iar la a 2-a abatere ban.
 #13006  by Elrock
 06 Feb 2015 22:31
Vai tu.. nu se poate rezolva bug-ul cu TemBan :-j
Mai stii plugin-ul ala "Who is ban me?!" care il bagasem eu mai de mult?
Ala-i perfect, sau cred ca se numea CustomBan.
Oricum, ce-i cert e ca asta trebuie bagat, si configurat putin, are si el putine bug-uri in config, dar ma descurc eu :)))
Defapt stai, ca n-am FTP-ul , nu am cum sa-l configurez..
PS: (Strange bani din alocatie si baga consola pe MultiCraft, ca o sa disper daca o mai tinem asa :)) )
T/C