Moderator: SebyHas

 #26518  by ShadowWolf
 12 Jan 2016 17:39
Nume in-game : ShadowWolf

Nu stiu sincer unde sa incadrez topicul asta, asa ca daca nu e in sectiunea buna imi cer scuze.

Asa, astazi cand m-am logat am observat ca mi-au disparut din chesturi urmatoarele :

64 blocuri de dmd
32 blocuri de emerald
48 blocuri de gold

numerele sunt aproximative, .

As vrea sa stiu cine le-a luat, ca erau in chest (clear lagul nu putea) si nu aveam dat cmodify la nimeni. Deci doar un owner sau un grad cu acces in chesturile noastre putea sa le ia. Precizez ca blocurile le-am obtinut in felul urmator :

Diamantul si emeraldul de la eventul facut de Mr_Andy in decembrie. Martori : Mr_Andy, Winterbuilder, cred ca si Norby_Nby si Z1mmer, din staff, plus peste alti 20 de playeri. Eventul a constat intr-o zona in care au fost plasate blocuri la intamplare, iron, gold,diamant si emerald, iar playeri au trebuit sa le sparga. Ni s-a zis sa venim cu un pickaxe, asa ca eu am luat unul cu ef 5, si am "tintit" doar dmd si emeraldul, fiindca stiu ca ele sunt cele valoroase.

Goldul a fost obtinut minand si cumparandu-l de la shop + votatul serverului de destule ori.

Later edit : diamantul, sa nu uitam ca se da 16 dmd pe vote la server, faza cu votatul este cam de pe la inceputul vacantei de iarna, iar eu am votat zilnic. Plus ca am si un beacon, iar haste 2 cu beacon si ef 5 face insta-mine. Aveam un pick cu silk cu care am luat dmd-urile si apoi inca unu cu fortune 3.

Astept raspunsul vostru, o seara faina.
 #26557  by SebyHas
 15 Jan 2016 12:54
Sunt exagerat de multe iteme, sa zicem ca joci de cand sa dat wipe, goldul sa zicem ca il faci de la shop, dar nu ai cum sa ai atatea iteme, fara cheating