Moderator: SebyHas

 #28169  by FancyKeila
 22 May 2016 23:54
Propunere:Propun sa fie adaugate 3 noi joburi sub forma de grade cu atributii speciale

Descriere:Joburile in cauza ar fi Arhitect,Inginer si Pictor.

Mai multe detalii:Pentru a putea primi aceste joburi playerii vor trebui sa isi demonstreze abilitatile specifice fiecaruia prin o creatie care sa respecte tema jobului dorit si sa fie acceptati de catre staff prin cerere pe forum.Astfel,Arhitectul va construi case sau alte cladiri,Inginerul va realiza sisteme redstone si Pictorul va realiza pixelarturi,skinuri sau alte constructii decorative.Acestia vor presta aceste servicii contra cost pentru alti playeri care poate nu se descurca la acestea.Propun si ca playerii ce vor primi aceste grade sa aiba warpuri accesibile doar de catre ei cu materialele necesare fiecarui job in parte la un pret mai mic pentru a le facilita munca.De asemenea sa fie amenajata o zona warp cu parcele unde aceastia isi pot expune creatii standard pentru a putea vedea ceilalti playeri ce pot cumpara si un perete unde isi pot expune preturile cerute pentru creatiile in cauza.Pentru grad in sine,va ramane default sau gradul detinut deja,adaugandu-se doar prefix cu prima litera din jobul obtinut si permisiuni pentru warpurile atribuite fiecarui job.
Daca propunerea e acceptata,ma pot ocupa eu de tot ce e nevoie pentru a fi implementata xD.
Astept parerile voastre xD :pro:
 #28192  by kilajawa
 25 May 2016 17:51
Job-urile mi se par o idee buna,dar job-urile normale miner si care mai sunt ca nu le stiu.Multi playeri au mai zis ca ar fi o idee buna si chiar i-ar ajuta.Dar nu cum ai zis tu pentru ca e deja prea mult,ma refer la accese,pentru un simplu job.Nu trebuie sa ai acces la altceva in plus,fata de un member.Doar sa faci bani in functie de job.
 #28194  by Pinguinu'
 25 May 2016 18:46
Din cate stiu plugin-ul pentru job-uri are multe bug-uri pe 1.8.x si de-aia nu a fost readaugat.
In legatura cu propunerea lui FancyKeila, eu zic ca ar fi o idee proasta deoarece lumea ar putea sa faca misto de acesti playeri cu grade(Idk, ar putea sa le zic vino pana la mine sa-mi faci o chestie si dupa sa zica "Aaa, scuze.Nu mai am bani sa te platesc", asta in cazul in care ar trebui sa platesti pentru constructii/sisteme/etc) si chiar si playerii cu graade ar putea sa faca misto de ei.De exemplu, cel care are grad-ul(job-ul) de Arhitect sa ceara foarte multi bani sau sa faca niste contructii la bataie de joc si sa ceara din nou multi bani.Astea sunt o parte din scenariile care se pot intampla.
Si oricum, exista Youtube si in maxim 5 minute poti sa gasesti orice tutorial la orice sistem de redstone sau tutoriale la case,etc.
Eu zic :contra:
 #28196  by InsurgentFive
 26 May 2016 19:10
Este gradul Builder care pot sa zic ca le cuprinde pe toate 3 deoarece se obtine tot prin anumite constructii facute de playerii care cred ca au talent si vor sa dovedeasca aceasta iar aceastea fiind acceptate daca lu' Sebi ii plac bineinteles.
Eu nu sunt de acord de la mine ai un :contra: