#20383  by Criza
 07 Jun 2015 17:58
Nickname-ul tau:Criza
Nickname-ul celui reclamat: [Builder] Jimmy and [Trial Helper] SebyJrr
Motiv: A spus unu ca are SHOP , am dat tpa la el defapt a fost capcana ca el facea tpa +kill skitscape sau cv de genu ii era numele , dupa care SebyJRR a spus ca e casa lui si sa plec , de ce as pleca ? + ti'ai dat avantaj ca ai grad pe sv ...Dupa care ii spune lui jimmy sa imi dea tp la spawn de 2 ori sa nu mai pot da /back so ( de ce sa imi dea el tp ?? asta inseamna abuz de grad ) nu era un motiv anume sa imi dea el tp ;) + tu ai dat mute pe motiv amenint staff , adica ? cu ce am amenintat eu ?:)) am zis doar ca va fac reclama pe buna dreptatea mea ;) + citeste sau invata cat se da mute pt amenintare staff ;) nu o ora prietene , halal helper ...Vreau sa luati aceasta reclamatie in considerare si foarte serios deoarece cu acest " Helper " nu cred ca o sa ajungeti departe...cum sa ii zica el lu ala sa imi dea tpa sa nu mai stau la casa lui + mute 1 ora WTF ?Si din cate stiu eu ai commanda /ignore nu ma m'ai vezi si nici nu vezi ce scriu ! Si cine o sa raspunda la reclamatia asta sa nu zica ca au procedat corect ! clar ca sunt prieteni si merge treaba pe prietenie..
dovada mai jos .
Dovada (obligatoriu): http://postimg.org/gallery/2bmzl4336/73aee5be/
Comentarii: Pozele sunt facute cu telefonu deoarece tasta la laptop F5 nu functioneaza ca imi apare altceva + eu intru in Minecraft cu SaindBoxie ...
 #20384  by AName
 07 Jun 2015 18:30
:contra: are tot dreptul sa iti dea spawn fiindca nu ai vrut sa pleci , spre deosebire despre mute ar fi trebuit sa dea 5-10min +
 #20388  by Bogdanel
 07 Jun 2015 22:19
SebyJrr are remove findca face numai probleme iar Jimmy nu a gresit cu nimic in schimb o sa vorbesc cu el si o sa-i spun sa nu mai fie asa server
 #20396  by Criza
 08 Jun 2015 01:59
Helperu oricum merita remove se comporta ca si cum el ar fi ceva mare pe sv si el avea un amarat de helper si nu putea sa stea cu coada intre picioare... De jimmy hai ca el nu pot sa zic ca a gresit fiind'ca ala la pus sa imi dea tp poate ca sunt prieteni si de aceea a acceptat sa ma teleporteze ... dar nu ar avea voie sa dea tp ( inteleg cand se lucreaza la sv cu WorldEdit si le stai in cale sau cand e un event si iti zice sa pleci trebuie sa intelegi , dar la faza asta nu ar fi trebuit procedat asa deoarece eu nu m'am dus special la helperu ala acasa ca eu m'am dus la celalalt care ma omorat pe mine sal omor si eu . )
 #20402  by SebyJr
 08 Jun 2015 17:56
Criza imi pare rau ca spun dar nu eu faceam tp+kill ai venit la mine la shop si a venit si asa zisul skitskape care te-a omorat , de asemenea m-a omorat si pe mine fiind ca protectia anti-pvp nu ajungea pana la shop si cu faza cu mu-teul mai facut de toata rusinea fata de playeri si jimmy a fost acolo si a vazut si da uite oi fi eu amarat de admin sau nici admin trialhelper dar macar imi fac datoria si majoritatea playerilor ma respecta si nu ma arata cu degetu . Iar tu bogdanell e usor sa judeci pe cineva cand esti doar tu cu un builder care el saracu se straduieste sa construiasca cv si sa vina 15-20 de playeri si toti cu spam-uri si chestii dastea normal e usor sa judeci ... Multumesc de intelegere ...
 #20425  by Criza
 09 Jun 2015 01:44
SebyJRR , am specificat si eu in reclamatie ca a fost altu care facea tp+kill nu am zis de tine ;) eu tiam facut reclamatie pt ca ai dat mute degeaba , si cuce te'am facut de rusine ? eu iti tot ziceam " spunemi motiv ca sa plec " tu imi spuneai ca sunt la casa ta , si ce ca sunt la casa ta ? aratami mie regula cu : Nu aveti voie sa stati pe langa casa unui Membru Staff -> se pedepseste cu mute 1 ora + tp la spawn daca nu intelegeti " aratami mie regula asta , daca e asa iti dau tot ce am eu ( altceva nu am ce spune ) .
 #20435  by SebyJr
 09 Jun 2015 14:37
Boss sa iti spun tie ceva ca vad ca esti prea copilaros si nu intelegi ... Ba om bun dc te luai de mn si de Jimmy si faceai pe smecheru ? De ce nu ai postat cand vorbeai asa de "frumos" ? Oricum vad ca tu nu sti sa respecti pe cnv si cand te roaga sa pleci nu asculti ! E casa mea am tot dreptul sa te trimit la spawn sau te tineam in kill era mai bn? Bajatu terog nu mai fa pe smecheru pe aceasta sectiune ...
 #20437  by Criza
 09 Jun 2015 17:03
Prietene , cine a fost pe sv poate sa dea reply la aceasta reclamatie sau vino tu cu dovezi ( poze ) ca eu vorbeam urat , eu atat am spus " spunemi motiv ca sa plec "
Si da imi spui sa plec , dar daca eu nu vreau care e problema ca tu esti membru staff ?
Ati facut abuz de grad , corect trebuia sa procedezi in felul urmator sa ma omori nu sa faci abuz de grad ;) Stai chill ca nu sunt copilaros sau copil cum spui tu nu stiu care dintre noi e mai copil ;)
Infine , hai subiect inchis , lasam un Admin sa dea /TC
 #20450  by SebyJr
 10 Jun 2015 11:50
:locked:

Boy: Scuza-ma, dar tu nu ai acces in inchiderea topicurilor, si daca te prostesti in felul acesta poti primi warn. Sa nu se mai intample.
Cat despre topic, atata timp cat creatorul topicului a cerut T/C voi inchide topicul si il voi redeschide la cererea lui daca e cazul.