#20406  by SebyJr
 08 Jun 2015 19:56
Nickname-ul tau: LopezFever
Nickname-ul celui reclamat: Bogdanell
Motiv: Da remove cum vrea el si da op la cine vrea el
Dovada (obligatoriu): CactusBoy a fost de fata
Comentarii: Sa nu mai isi faca de cap pentru ca nu e corect sa sustine pe cei care ii sunt prieteni si pe ceilalti nu ! 8-|
 #20410  by Bogdanel
 08 Jun 2015 20:42
Bun in primu rand iti trebuie OBLIGATORIU O DOVADA in al doilea rand care e motivul reclamatiei daca eu am vorbit cu cei doi dintre cei 4 fondatori mai exact ( Fakeru si Shark ) dintre care doar fakeru mi-a spus sa nu a fost de acord in prima instanta . In al doilea rand care e faza cu da OP la cine vrea el ? Ma acuzi cumva de coruptie ? Prietene eu zic sa-ti masori cuvintele nu cred ca sti tu cat efort si cata munca am depus eu pentru serverul asta n-ai niciun drept sa comentezi la adresa mea . Si asa ca sa stie toata lumea care au fost motivele pentru care ai luat remove
1 : Exista playeri care s-au plans la adresa ta si nu sunt playeri noi sunt playeri VECHI care stiu cum functioneaza acest server
2 : Esti foarte tupeist si uneori agramat
3 : Esti genul de persoana care spune citez : Macar am facut si eu atat . Sau : Macar m-am straduit . Eu unul consider ca in stafful nostru SharkPvP nu avem nevoie de astfel de persoane deoarece gradul se primesti foarte usor si oricine cu putina abitie poate sa primeasca gradul de primit se primeste usor dar este greu de intretinut si tin sa mentionez ca poti ajunge departe daca sti cu cine sa vorbesti si cum sa te comporti . Iti dau si un exeplu ca sa ma crezi si iti poate comfirma toata lumea uite fi atent Fakeru era moderator cand eu eram Admin+OP si a ajuns Fondator inainte ca eu sa ajung macar Owner asa ca eu spun sa-ti revizuiesti caracterul si ai respect pentru ca nici macar nu ai idee ce varsta am sa nu-ti mai pui prietenul sa minta ( CactusBoy ) pentru ca nu are niciun rost exista multa modalitati de a spune lucruri rele despre un om asa degeaba . Inca un lucru eu n-am sustinut pe nimeni toti membri staffului care au un comportament adecvat imi sunt prieteni sau amici iar in unii am incredere foarte mare nu are rost sa le spun numele . Si crede-ma eu mereu izgonesc membri staffului care isi bat joc de server efectiv nu conteaza ca sunt donatori sau ca au luat gradul pe merit cine isi bate joc sau se crede superior ca are un grad mai mare nu are ce cauta in staff . Nu stiu daca ai vazut dar iti dau un exeplu recent probabil ai auzit de GentlePizza ei bine am primit o reclamatie prin PM de la un player foarte vechi si de incredere care mi-a spus ca nu se mai poate asa si eu l-am luat pe baiat sa discut cu el si omul nu a vrut sa inteleaga a inceput sa ma injure mi-a spus ca nu stiu eu cine e el asa ca dupa 5 minute el avea ban permanent pe hub pentru bataie de joc amenintari si pentru ca supara playeri si noi avem nevoie ca playeri sa fie fericiti asa ca din nou daca vrei sa faci parte din staff si vrei sa te si distrezi asculta aici dedica-te ziua playerilor ajuta-i si intra noapte pe la 11 12 etc si te asigur ca daca sunt eu ON cu Ac3 o sa te distrezi mai bine ca niciodata sau daca sunt eu cu Teo sau cu Sony nu conteaza idee e ca noi atunci ne distram pentru ca in timpul zilei ne dedicam serverului si asta e un lucru pe care tu trebuie sa-l intelegi . Probabil ca iti e greu sa intelegi tot ce ti-am spus pentru ca esti un jucator relativ nou sau daca nu esti nou probabil nu ai fost activ pe Chat si pe Forum si haide sa-ti mai zic un lucru un alt motiv pentru care ai mai primit remove este ca daca ti-as fi dat toate warnurile ai fi ajuns dela la 6 warnuri care ar fi insemnat remove + ban pentru 3/3 warns luai odata remove pentru 6/3 si mai ramaneai cu 3/3 care inseamna BAN si haide sa-ti spun ai in total 5 reclamatii 1 directa 4 indirecte + ca nu ai respectat regula cu comanda /nick asta inseamna 6 warnuri si inca ceva nu inteleg cum ti-ai permis tu sa-i dai kick lui SpiraXxX care este un membru al staffului foarte vechi si foarte de incredere intradever el nu frecventeaza survivalul dar el este un fel de eu pe SkyPvP ca sa intelegi si tu cum sta treaba doar ca el nu esti asa de autoritar dar nu e nici o problema si sa sti si tu da el daca voia iti dadea el remove findca putea dar a preferat sa ma astepte pe mine , din nou iti spun sunt foarte multe lucruri pe care tu nu le poti intelege daca tu ai fi vrut sa fi prietenul nostru ti-ai fi dat interesul sa vorbesti cu noi sa ne fi aproape sa inveti de la noi in schimb tu te-ai comportat ca un singurat nu ne-ai bagat in seama asa ca nu aveai cum sa sti cum sta treaba printre membri staffului , nici nu cred ca tu sti sau ai idee ca exista o conferinta a staffului unde vorbim ne distram punem intrebari discutam probleme daca tu chiar ai fi vrut ai fi discutat problema cu mine in particular si am fi vazut cum am fi rezolvat dar in schimb tu ai preferat sa mergi direct pe forum fara sa ti cont de tot ce ti-am spus vreau sa sti ca eu n-am nimic personal cu tine si trebuie doar sa intelegi ca ai gresit daca iti revizuiesti caracterul si o sa-mi asculti sfaturile si o sa-mi mai ceri sfaturi si o sa mai ceri si altora sfaturi te asigur ca vei reintra in staff si inca un lucru ca membru al staffului eu unul consider ca esti OBLIGAT si ai activitate pe forum pe cand activitatea ta de 4 posturi esti jalnica nu inteleg de ce nu va implicati in distuctiile de pe forum in cererile de grad nu stiu daca stiai dar odata ce ai primit gradul si ai intrat automat in staff ai primit si dreptul sa dai pro/contra pe cand membri nu mai au acest drept trebuie sa inveti sa-ti exprimi opinia cum trebuie , trebuie sa inveti sa lupti pentru cauza ta poate ca eu in viziuna ta am gresit si poate ca si dupa ce o sa citesti tot ce ti-am scris o sa consideri ca eu defapt am gresit poate ca ai dreptate LUPTA pentru cauza ta si nu o sa dai gresi nu stiu daca ai auzit de vorba asta lupta sau supune-te ai de ales ori sa lupti impotriva staffului care este acum ori sa te supui regurilor noastre pentru ca si trebuie sa ma crezi O SINGURA persoane are cum si prin munca poate schimba RADICAL acest server si sa-l faca cum vrea el pentru ca acesta este unul dintre putinele servere unde opinia oricui este ascultata si luata in considerare chiar daca nu-ti iese din prima trebuie sa tot incerci sa incerci si sa incerci sper ca ti-am explicat destul de bine si in destul de putine randuri chiar daca ti se pare mult dar eu am evitat destul de multe subiecte pentru a nu te plictisi pe tine din experiente mea pe serverul asta as fi putut sa-ti scriu pana maine dimineata dar nu cred ca ai fi citit tu atat pentru mine nu ar fi fost o problema pentru ca imi doresc ca tu sa intelegi defapt cum functioneaza lucrurile aici . Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles tot ce am spus
 #20412  by SebyJr
 08 Jun 2015 21:09
Bogdanell eu te inteleg perfect si sa sti ca nu sunt superiorul tau doar ca cum tu te superi daca cnv te acuza pt ca ai fct o greseala si iti pare rau normal ca si mie mi-a parut rau si na nu stiam cum sa fac ca sa nu ma intelegeti gresit eu probabil ca am o varsta fragila dar pentru asta incerc sa fac tot ce pot si cand cineva ma injura sau ma jigneste reactionez sunt sigur ca si tu ai face la fel nu am nici o treaba cu tn sau cu nimeni din staff dar vreau sa imi intelegeti si mie necazurile ca sunt deocamdata la scoala si tre sa si invat si vad ca unii playeri le e usor sa faca pe desteptii si sa imi faca o reclama pt o chestie patetica dar infine skitscape a inapoiat itml ca la batut si al doilea rand nu cred ca trebuia la prima greseala sa actionezi cu remove pt ca eu nu am de gand sa imi bat joc de sv pt ca nu e genul meu sa jignesc si etc. dar la randul meu nu am vazut ca sa ma arate mai mult de jumatatea playerilor ma cunosc si stiu ca sun persoana de treba ... Imi pare rau de faza cu killul dar infine nu a ajuns anti pvp-ul si faza cu mute 50min CactusBoy in prima mea zi de admin a spus asa : Cine insulta un admin se da mute 50 min! si acest bun si dragut player s-a luat de mine si de Jimmy si ne insulta cu diferita motive si jimmy i-a spus ca n-are de cat sa faca reclama pt ca noi doi nu am gresit cu nimic in privinta asta ... Asa ca Bogdanell nu am treaba cu tn terog nu ma intelege gresit doar ca vreau si eu macar sa fiu ascultat si sa ma inteleaga cnv pt ca ma simt prost sa fiu dat la oparte cand as zice si eu una alta sa ajut ... Multumesc ! :(