#6926  by BioniX
 16 Sep 2014 13:56
*Acest mesaj este destinat fostilor jucatori de pe serverul BiocrafT si membrilor din comunitate care le pasa. Nu vreau sa vad comentarii aiurea .. OFF TOPIC si toate celelalte..*

BiocrafT : Server Closed

Salut comunitate OverPlay , fosti playeri de pe BiocrafT .. nu stiu cum sa zic dar din nefericire am ajuns aici.. si prin aici ma refer la inchiderea serverului Biocraft.OverPlay.Ro . Multi dintre voi va intrebati "DE CE?!" Raspunsul il aveti mai jos:

- Cat de curand , marea comunitate "Bukkit.org" a fost inchisa din cauza unor neintelegeri cu cei de la Mojang iar "fondatorul" acestui proiect "Bukkit" , EvilSeph a fost nevoit sa inchida toate serverele de download si sa opreasca Developmentul la viitoarele versiuni de bukkit. Din fericire , pluginurile au ramas. Toate sunt stocate pe un server detinut de "baza de date a pluginurilor bukkit" : Curse.com . Acum multi stiu ca o sa imi ziceti ca exista spigot , alte platforme ca bukkit .. ca exista solutii .. sincer nu acesta a fost motivul principal pentru care m-am retras... nu vreau sa mai deschid acest subiect. Spun doar ca nu cred ca voi mai avea ceva timp vreo legatura cu partea de servere de minecraft...Eventual voi deschide un server survival cu 20 sloturi doar pentru jucatorii doritori. Acum vreau sa ma bazez mai mult pe partea de servere de SA-MP si Pawn Script. Intr-un final voi reveni probabil cu un server ROLEPLAY sau STUNT in aceasta comunitate. Nimic nu este sigur! Cam atat am avut de spus. Imi pare rau ca s-a ajuns aici. Nu playerii au fost problema , nici banii .. atat vreau sa va spun.

Acum ca stiti raspunsul , nu vreau sa sariti pe mine ca am incis serverul si chestii de genul .. a fost alegerea mea.

****Pentru cei care doresc sa isi revada casele de pe server sunt invitati sa lase un reply cu numele de pe server si cum se chema home-ul exemplu: /home casa . Veti primi un link de download a intregii harti "WORLD" si coordonatele casei . Veti putea gasi si sapwnul survival si daca va straduiti ceva mai mult si lobby-ul. Nu vreau sa vad ca le folositi pe serverele voastre. Cei care vor face asta vor regreta :D Atata zic.****

Planuri de viitor

Dupa cum am mentionat si mai sus , este posibil sa revin cu un server de SA-MP. RolePlay sau STUNT. Tin sa precizez ca va fi posibil sa folosesc urmatoarele subdomenii: RPG.OVERPLAY.RO | SAMP.OVERPLAY.RO | STUNT.OVERPLAY.RO
Depinde de tipul de server. Daca va fi roleplay voi folosi RPG daca va fi STUNT voi folosi STUNT doar ca SAMP.OVERPLAY.RO va fi subdomeniul secundar unde sigur veti gasi unul din modurile de joc precizate mai sus.

Staff-ul principal va fi format din cei 3 fondatori ai FOSTULUI BIOCRAFT si anume " Eu (BioniX) , OmE si Stefan (AlienVVare/Owsla) . Administratorii , helperii si eventual liderii factiunilor daca este cazul vor fi alesi la momentul de fata. Cei care au donat sau au avut grad pe serverul de minecraft au prioritate.


Va multumesc pentru atentia acordata si sper sa revin in forta in urmatoarele mele proiecte.

BioniX | OverPlay.Ro
 #6928  by mysteryd
 16 Sep 2014 14:02
Stiu exact prin ce treci , din cate ai observat am luat si eu o pauza de la minecraft si am inceput sa ma bazez si sa lucrez la un nou proiect in cazul meu Metin2 in cazul tau samp , nu iti face griji cheful de minecraft va reveni , si v-om vedea si ce sa va alege de bukkit intr-un final .. ce pot spune toate cele bune si te asteptam cu servarul de SAMP pe comunitatea , succes !