Vrei să faci parte din staff-ul nostru?! Atunci aici este locul unde poți sa faci o cerere și te poți alătura familiei noastre.
 #30675  by nistoras
 12 Feb 2018 19:41
1) Informatii de baza
  • Nume de utilizator Minecraft: nistoras
  • Nume de utilizator precedente: -
  • Varsta*: 18
  • Primele 7 cifre din CNP: 2990508
  • Ai microfon functional si acces la TeamSpeak/Skype:?(da/nu) Da.
  • Limbi straine cunoscute: Engleza- avansat.
  • Screenshot cu orele jucate: https://imgur.com/a/ky9vG
  • Screenshot cu numarul total de voturi: https://imgur.com/a/uIXup

2) Cat timp ai la dispozitie pentru a-l dedica rolului de Helper?: Având în vedere că sunt studentă nu am așa mult timp liber, dar în jur de 2 ore în timpul zilei și 3-4 în timpul nopții, asta în timpul săptamânii, iar în week-end 4-5 ore, depinde.

3) Ai fost vreodata bannat pe vre-un server?: Nu.
Daca da, te rugam detaliezi.

4) Spune-ne despre cel mai bun moment al tau de pe serverul nostru: Cel mai bun moment a fost la început când am văzut că cei de pe server nu te tratează cu indiferență și după o perioadă de timp ajungi să te simți ca într-o familie.

5) Spune-ne despre o greseala pe care ai facut-o in ultimul an. Cum ai rezolvat situatia? Ce ai invatat din greseala?: Am ajuns la facultate și nu i-am acordat interes deloc, am avut multe de pierdut din cauza asta. De atunci am învățat să-mi organizez mult mai bine timpul și să nu mai las lucrurile importante deoparte.

6) Ce alte hobby-uri inafara de Minecraft ai?: Cititul, fotografia, călătoria.

7) Ai experienta precedenta in moderarea sau conducerea serverelor?: Nu.
Daca da, detaliaza ce rol ai avut, ce abilitati ai acumulat si cum te vor ajuta acestea in rolul de Helper.

(8) SCENARIU: Sa presupunem ca in prima ta saptamana ca Helper, i-ai dat mute unui jucator foarte cunoscut. Prietenii lui incep sa iti spameze ca esti un Helper prost si sa ii dai unmute. Ce ai face in aceasta situatie?: Le-aș explica de ce a primit mute și dacă vor continua în același mod, îi voi avertiza că pot să primească și ei, dar nu cred că o să se ajungă în acea situație.

(9) SCENARIU: Tocmai ai ajuns acasa dupa o zi de scoala/lucru si mai ai multe teme/treburi de facut, te gandesti ca o sa iei o pauza de 10 minute inainte sa incepi si intri pe server. Urmatorul lucru pe care il observi este ca au trecut 2 ore si tu ai fost pe server tot acest timp. Iti suna cunoscut acest scenariu?: Da, dar se întâmpla anul trecut.

(10) SCENARIU: Esti pe server, si o multime de jucatori iti adreseaza intrebari, de abia tii pasul cu acestea. Tot odata primesti mesaje de la alti 2 utilizatori care au nevoie de ajutorul tau sa chemi un moderator pentru un hacker si un altul care te tot roaga sa-l ajuti sa isi gaseasca casa. Cum vei proceda in aceasta situatie?: Mai întâi aș rezolva problema cu hacker-ul, contactând un moderator și mai apoi cererile celorlalți playere, în ordinea importanței lor.

(11) Ai mai facut alte aplicatii in trecut? Daca da, cate si care e data de la ultima aplicatie?: Nu.

(12) Alte informatii de adaugat?:
Nu, mai pățăști.
 #30676  by animalux
 12 Feb 2018 21:38
:pro:
 #30677  by asso
 12 Feb 2018 21:48
Tinand cont ca esti un jucator activ..fac o mica exceptie ca nu ai indeplinit toate cerintele.
Esti acceptata pentru teste...te astept pe discord/teamspeak sau skype pentru a sustine testul teoretic pentru pozitia de Helper pe serverul Play.

Edit: A trecut proba teoretica, bine ai venit in familia noastra!
:acceptat: :locked: