Vrei să faci parte din staff-ul nostru?! Atunci aici este locul unde poți sa faci o cerere și te poți alătura familiei noastre.
 #30353  by NikNam
 05 Sep 2017 21:38
1) Informatii de baza
Nume de utilizator Minecraft: NikNam
Nume de utilizator precedente:
Varsta*:18
Primele 7 cifre din CNP: 1981114
Ai microfon functional si acces la TeamSpeak/Skype:? Da (bâzâie un pic da merge )
Limbi straine cunoscute:Engleza
Screenshot cu orele jucate: http://imgur.com/4Rif1bV

2) Cat timp ai la dispozitie pentru a-l dedica rolului de Helper?: 3-4 ore pe zi , cateodată și noaptea

3) Ai fost vreodata bannat pe vre-un server?: nu
Daca da, te rugam detaliezi.

4) Spune-ne despre cel mai bun moment al tau de pe serverul nostru: Imi place cand joc cu prieteni pe server

5) Spune-ne despre o greseala pe care ai facut-o in ultimul an. Cum ai rezolvat situatia? Ce ai invatat din greseala?:

6) Ce alte hobby-uri inafara de Minecraft ai?: League of legends și ieșit pe afară cu prieteni

7) Ai experienta precedenta in moderarea sau conducerea serverelor?:Da
Daca da, detaliaza ce rol ai avut, ce abilitati ai acumulat si cum te vor ajuta acestea in rolul de Helper.
- Am fost Co-Owner pe un server de minecraft acum 2 ani (timp de 5 luni , dearece serverul s-a inchis ) unde am avut multe de invatat si chiar m-am descurcat

8) SCENARIU: Sa presupunem ca in prima ta saptamana ca Helper, i-ai dat mute unui jucator foarte cunoscut. Prietenii lui incep sa iti spameze ca esti un Helper prost si sa ii dai unmute. Ce ai face in aceasta situatie?:
-N-au decât sa spună ce vor , dacă insista cu jignirile după ce le dau un avertisment o sa primească și ei mute , dacă greșești plătești.
9) SCENARIU: Tocmai ai ajuns acasa dupa o zi de scoala/lucru si mai ai multe teme/treburi de facut, te gandesti ca o sa iei o pauza de 10 minute inainte sa incepi si intri pe server. Urmatorul lucru pe care il observi este ca au trecut 2 ore si tu ai fost pe server tot acest timp. Iti suna cunoscut acest scenariu?:
- Da

10) SCENARIU: Esti pe server, si o multime de jucatori iti adreseaza intrebari, de abia tii pasul cu acestea. Tot odata primesti mesaje de la alti 2 utilizatori care au nevoie de ajutorul tau sa chemi un moderator pentru un hacker si un altul care te tot roaga sa-l ajuti sa isi gaseasca casa. Cum vei proceda in aceasta situatie?:
-Ii iau pe fiecare pe rând în ordinea priorități
11) Ai mai facut alte aplicatii in trecut? Daca da, cate si care e data de la ultima aplicatie?:Da am aplicat , acum 4 luni cred
12) Alte informatii de adaugat?: -
Momentan nu
 #30354  by Bogdanel
 06 Sep 2017 10:32
Scuzeti-ma jucatori al play-ului findca ma bag. Dar din cate stiu eu ca membru al staff-ului trebuie sa stii sa vorbesti romana corect cel putin lucrurile de baza. Plus sa fi activ si pe forum tu ai 5 posturi inafara de asta. Cred ca am zis tot ce aveam de zis.
EDIT : Spui ca ai aplicat acum 4 luni dar tu ai aplicat acum 8 zile. Cam greu sa confunzi 8 zile cu 4 luni.
 #30355  by NikNam
 06 Sep 2017 15:59
Când am spus ca am aplicat acum 4 luni mă refeream în alta parte , intrebarea respectiva nu specifica neapărat ca am aplicat pe servarul ăsta de MC .
Cum adica nu vorbesc corect ? La ce anume te referi ? Eu locuiesc in Bucovina , dacă ai vreo problema cu accentul meu ,și cu felul în care vorbesc , sa știi că nu mă prea interesează .
 #30356  by Bogdanel
 06 Sep 2017 16:49
Prietene, nu ma refer la acentul tau nu incerca sa ma faci rasist indirect. Ma refer ca gramatica ta este de balta. Si e FOARTE clar ca se refera la serverul asta de MC pentru ca altfel ar fi fost alta sectiunea a altui server. In sectiunea asta se vorbeste doar despre serverul asta.
 #30357  by animalux
 06 Sep 2017 17:00
Usor cu cearta.

Noi chiar citim aceste aplicatii, suntem constienti atat de aplicatie cat si de comportamentul pe server al aplicantilor.
Incercam sa punem in balanta.

Niknam, nu prea am vazut o imbunatatire la aplicatia facuta. Inca ramane de vazut care va fi decizia luata.
 #30358  by asso
 06 Sep 2017 20:49
NikNam, am vazut ca esti activ pe server si cam atat. Dupa cum a spus si Animalux, nu am vazut sa te chinui sa adaugi ceva nou la aplicatie...o fi serverul nostru mic si cu putini playeri, dar incerc sa caut staff care doreste sa se implice si sa dezvolte impreuna cu noi serverul, ca de-aia suntem o ''familie''.

Aplicatia ta este prea simpla, cu raspunsuri vagi. Nu te-ai chinuit sa dezvolti nimic, din asta imi reiese ca ai dori mai mult Helper pentru propriile tale beneficii, nu pentru beneficiile serverului si a comunitatii.

Ne pare rau, dar pentru modul in care ai abordat cererea de helper, raspunsul nostru este negativ.

:respins:
:locked: