Vrei să faci parte din staff-ul nostru?! Atunci aici este locul unde poți sa faci o cerere și te poți alătura familiei noastre.
 #30254  by THover
 23 Jul 2017 23:21
1) Informatii de baza
  • Nume de utilizator Minecraft:overlight0
  • Nume de utilizator precedente: -
  • Varsta*:19
  • Primele 7 cifre din CNP: 1980620
  • Ai microfon functional si acces la TeamSpeak/Skype: Da? (da/nu)
  • Limbi straine cunoscute: Engleza - FCE
  • Screenshot cu orele jucate:2h

2) Cat timp ai la dispozitie pentru a-l dedica rolului de Helper?: Depinde de evenimentele ce urmeaza sa aiba loc. In princiupiu , cateva ore pe zi

3) Ai fost vreodata bannat pe vre-un server?: Nu
Daca da, te rugam detaliezi.

4) Spune-ne despre cel mai bun moment al tau de pe serverul nostru: Primele zile dupa fiecare wipe cand trebuia sa fac iteme.

5) Spune-ne despre o greseala pe care ai facut-o in ultimul an. Cum ai rezolvat situatia? Ce ai invatat din greseala?: O greseala pe care am facut-o este faptul ca nu mi-am alocat suficient timp dezvoltarii personale si vreau sa cred ca am rezolvat aceasta problema prin alocarea a mai mult timp pentru mine. Ce am invatat din greseala? Presupun ca nu ma voi mai pune niciodata pe plan secund

6) Ce alte hobby-uri inafara de Minecraft ai?: Nu stiu daca este considerat un hobby, dar imi place sa acumulez cat mai multe cunostinte din diferite domenii de activitate ( stiinta , arta , sport)

7) Ai experienta precedenta in moderarea sau conducerea serverelor?:Da
Daca da, detaliaza ce rol ai avut, ce abilitati ai acumulat si cum te vor ajuta acestea in rolul de Helper.
Imi place sa cred ca am avut un rol important in dezvoltarea fostului server si ca am acumulat suficiente cunostinte ca si membru al staff-ului, atat in ceea ce priveste rezolvarea situatiilor mai putin placute ce aveau loc pe server, cat si insusirea unor abilitati de munca in echipa.

8) SCENARIU: Sa presupunem ca in prima ta saptamana ca Helper, i-ai dat mute unui jucator foarte cunoscut. Prietenii lui incep sa iti spameze ca esti un Helper prost si sa ii dai unmute. Ce ai face in aceasta situatie?:
Daca mute-ul dat player-ului cunoscut este fondat, consider ca nu am de ce sa imi fac griji, iar daca prietenii acestuia continua sa spameze chat-ul , indiferent de mesajul spamat, vor primi mute.
9) SCENARIU: Tocmai ai ajuns acasa dupa o zi de scoala/lucru si mai ai multe teme/treburi de facut, te gandesti ca o sa iei o pauza de 10 minute inainte sa incepi si intri pe server. Urmatorul lucru pe care il observi este ca au trecut 2 ore si tu ai fost pe server tot acest timp. Iti suna cunoscut acest scenariu?:
Obisnuiam sa ma regasesc in randurile de mai sus , dar in ultima vreme incerc sa imi dozez timpul in asa fel in cat sa imi rezolv problemele personale mai intai , iar mai apoi sa ma relaxez.
10) SCENARIU: Esti pe server, si o multime de jucatori iti adreseaza intrebari, de abia tii pasul cu acestea. Tot odata primesti mesaje de la alti 2 utilizatori care au nevoie de ajutorul tau sa chemi un moderator pentru un hacker si un altul care te tot roaga sa-l ajuti sa isi gaseasca casa. Cum vei proceda in aceasta situatie?:
Fiind helper, raspunderea la intrebarile cu privire la server/joc sunt prioritare ,iar chemarea unui moderator nu depinde in totalitate de mine deoarece pot exista situatii in care respectivii moderatori nu au posibilitatea de a intra pe server(din diverse motive) , iar in ceea ce priveste player-ul care doreste sa il ajut cu gasirea casei , aceasta cerinta depaseste puterea pe care o am ca helper.

11) Ai mai facut alte aplicatii in trecut? Daca da, cate si care e data de la ultima aplicatie?:
Da, acum un 1 sau 2
12) Alte informatii de adaugat?:
Dau bine rau de tot cu picioru'
 #30256  by asso
 23 Jul 2017 23:54
Avand in vedere istoricul pe care il avem impreuna cu tine, stiind calitatile pe care le ai, vom ignora lipsa de ore
Bine ai revenit inapoi! :)
:acceptat: