#28270  by qBeaz
 31 May 2016 21:46
M-am gandit, ca ar fi bine sa schimb modul de joc la Survival, iar Survivalul redenumindu-se in Survival Rust.

De ce sa se schimbe modul de joc si numele?
Mie placandu-mi foarte mult jocul Rust, am zis sa-l readuc si in minecraft, nu chiar asa cum este in joc, dar sa-l aduc cat mai asemanator cu Rust-ul.

Cum se v-a schima modul?
Modul de joc va ramane acelasi, doar ca nu veti avea factiuni, veti fi pe cont propriu, in cazul in care vreti sa va bagati un prieten cu voi este fix treaba voastra, vor mai exista protectii de Anti-GRIEF ( pvp-ul de la protectie sa va scoate ) si protectiile pentru usi! Veti avea accesul la TNT, ca sa va puteti face tunuri ca sa raidati baze, vor exista ARME cat si gloante pentru ele, vor exista chest-uri random pe mapa unde veti gasi diferite iteme bune/proaste in ele, vor exista in continuare kit-uri, doar ca kit-uri diferite, pe care nu le veti putea cumpara de pe site-ul de donatii, ci le veti primi direct la intrarea pe sectiune! NU VETI AVEA ACCESUL DE A SPARGE PE JOS ( grass, dirt, stone, seeds, etc.. ), veti avea accesul de a sparge doar copaci si frunze. Pe rust se spawneaza pietre random pe mapa pe care le puteti mina, avand in vedere ca pe minecraft nu cred ca exista asa ceva, vom adauga un warp, numit /warp mina unde veti gasi diferite mineree si stone, ca sa va puteti face casa. Va exista shop, de unde va veti lua blocuri cat mai puterinice, ca sa va protejati cat mai bine baza. Economia sectiunii va fi foarte scazuta, banii ii veti putea face vanzand doar cobblestone. Va exista o textura speciala pentru aceasta sectiune, pe care o veti primi la intrarea pe sectiune. Si mai multe le veti afla pe parcurs, pentru ca nici eu nu mai stiu acum ceea ce se mai poate adauga.


Putem schimba modul de joc al Survivalului, doar daca sunteti si voi de acord cu aceasta schimbare majora, daca vreti/nu sa se schimbe modul de joc, puteti lasa parerile voastre accesand urmatorul link: http://www.strawpoll.me/10365980! VOTUL VOSTRU ESTE FOARTE IMPORTANT! TOTUL TINE DE VOI!
 #28272  by dOx
 31 May 2016 21:58
PRO, nu am mai vazut asa ceva pe alt sever.